Iz Turčije poročajo tudi o oboroženih spopadih kurdskih upornikov s turško vojsko, v katerih naj bi bil ubit najmanj en kurdski upornik, ranjenih pa je bilo tudi več turških vojakov.

Za sodelovanje turških vojakov v mednarodnih stabilizacijskih silah v Iraku je po poročanju turške televizije glasovalo 358 poslancev, proti pa jih je bilo 183. Glasovanja se je sicer udeležilo 543 poslancev. Z zamislijo o sodelovanju turške vojske v Iraku pa se ne strinja svet prehodne iraške vlade, ki je po besedah enega od njegovih članov Mahmuda Alija Osmana soglasno zavrnil napotitev turških enot v Irak. "To je slaba stvar, ki ne bo prispevala k vzpostavitvi varnosti," je ocenil Osman, po narodnosti sicer Kurd.
Turška vlada se je za napotitev turških vojakov v Irak dogovorila v ponedeljek. Turške enote naj bi delovale pod lastnim poveljstvom kot "mirovne enote" ter pomagale pri stabilizaciji in obnovi Iraka. V državi naj bi ostale največ leto dni.
Poznavalci ocenjujejo, da se bodo odnosi med Turčijo in Združenimi državami, ki so se ohladili marca, ko Turčija ni dovolila uporabe svojega ozemlja za napad na Irak, izboljšali.