
Današnji napad 200 kilometrov severno od Bagdada je število mrtvih po uradnem koncu vojne v Iraku, 1. maju, na ameriški strani povečal na 103 žrtve.
Na nadzorni točki pri Faludži zahodno od Bagdada so neznanci streljali na ameriški konvoj vozil. Očividci trdijo, da je raketa zadela tovornjak s strelivom, pri čemer je vozilo eksplodiralo. Ameriški vojaki so na napad odgovorili in pri tem ranili dva Iračana. Na kraju dogodka se je zbralo več Iračanov, ki so vzklikali: "Faludža je uničila Američane!"
Iraška policija je po ukazu ameriške vojske pri Faludži zadržala fotografa francoske tiskovne agencije AFP in kamermana angleške agencije Reutersa. Razlog za zadržanje ni znan.
Do zadnjega nasilja je prišlo dan za tem, ko so ZDA dobile podporo Varnostenga sveta Združenih narodov za resolucijo o Iraku. ZDA upajo, da bodo s podporo VS ZN uspele prepričati druge države, da bi z vojaki in finančno pomočjo sodelovale pri stabilizaciji in obnovi Iraka.