Tujina

UCI napovedala nove ukrepe proti dopingu

Lausanne, 14. 08. 1998 13.16 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Mednarodna kolesarska zveza (UCI) je na včerajšnjem zasedanju v Lausanni napovedala nove ukrepe proti jemanju nedovoljenih poživil. Po večdnevnih pogovorih s tekmovalci, vodji moštev in organizatorji tekmovanj so pri UCI sklenili, da je potrebno izboljšati sedanji sistem nadzora.

V sodelovanju z nadzornima laboratorijema v Lausanni in Koelnu naj bi že prihodnje leto našli način, s katerim bi tekmovalcem lahko dokazali zaužitje zlogasnega sredstva EPO. UCI je prav tako sklenila, da uvede doping kontrole tudi v drugih kategorijah in ne le v kategoriji elite.

Vodstvo UCI je v Lausanni razpravljalo tudi o dovoljenju, da na tekmovanjih ekipe spremljajo klubski zdravniki, zdravstvenih kontrolah, oblikovanju tekmovalnih koledarjev in sodelovanju z drugimi mednarodnimi športnimi organizacijami, vključno z Mednarodnim olimpijskinm komitejem.

  • Scheppach Visokotlačni čistilnik HCE2600
  • Proklima Talni ventilator
  • Intex Montažni bazen Chevron Prism Frame
  • Zložljiv piknik voziček itStime
  • Sunfun Jakarta Gazebo paviljon Jakarta II
  • Sup Ruby
  • Kingstone Okrogli žar Bullet 57
  • Vrtni ležalnik Marissa
  • Sunfun Viseči senčnik Toskana
  • Voltomat Mobilna klimatska naprava Wi-Fi