Brezbožnost je vodila v nacizem, stalinizem, množične umore in splave, je prepričan novi škof Parramatte v Avstraliji Anthony Fisher. V svoji inavguralni in hkrati velikonočni poslanici je ob tem napadel ateizem, nedavna razkritja spolnih škandalov v Cerkvi pa popolnoma ignoriral. "Bog je mrtev," je dejal Fisher, "vendar pa ne na način, ki ga razlaga ateizem."
Veliki petek je spomin na Kristusovo smrt na križu, a prav velikonočno praznovanje dokazuje, da Kristus živi kljub poskusom, da bi ga ubili, je še prepričan škof, ki ga mnogi vidijo kot naslednjega vodjo avstralske cerkve.
"V prejšnjem stoletju smo preizkusili brezbožnost in njeni učinki so bili katastrofalni," je v svoji poslanici dejal Fisher. "Nacizem, stalinizem, polpoterizem, množični umori in razbite družine, vse to je povzročil ateizem, ki ga je uvedla država, oziroma sekularizem, ki je posledica naše kulture."
Po njegovem mnenju je ideja, da bi lahko bolje živeli brez boga, iluzija, čeprav ob tem priznava, da so nasilje in zlorabe mnogih vernikov nekatere ljudi oddaljili od cerkvenega občestva.
Fisher je sicer pred časom poskrbel za precejšnje razburjenje. Leta 2008 je pred svetovnim dnem mladih, ki so ga obeležili v Sydneyju, izjavil, da "bi se morali ljudje osredotočiti na pozitivnost dneva mladih, ne pa na stare rane, kot to počno nekateri". Njegove besede so se nanašale na škandal, ko naj bi nek duhovnik posilil dve dekleti.
KOMENTARJI (88)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.