Korona

Učinkovitost zdravljenja s plazmo bo znana po spremljanju tistih, ki so jo že prejeli

Ljubljana, 03. 12. 2020 18.32 1 min branja 0

Krvna plazma covid-19

Na Zavodu RS za transfuzijsko medicino so od julija opravili že 300 odvzemov krvi oziroma plazme tistih, ki so preboleli covid-19. Šest bolnikov je enote krvne plazme za zdravljenje covida-19 že dobilo, na zalogi pa imajo še 80 enot, ki so že pripravljene za uporabo. Plazmo so prvič uporabili pri bolniku z imunsko oslabelostjo, za katerega so vedeli, da ne more razviti lastnih protiteles za obrambo pred novim koronavirusom. Po prejemu plazme se je bolnikovo stanje izboljšalo, sama aplikacija pa je potekala brez zapletov.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI0

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763