
V Nablusu na severu Zahodnega brega so oboroženi neznanci v noči na soboto ugrabili tri tuje državljane. Kot je poročala arabska televizijska mreža Al Džazira, so talce - Finca, Američana in Nemca - po približno dveh urah osvobodile palestinske varnostne sile. Po navedbah nekaterih drugih virov pa so bili ugrabljeni ameriški, britanski in irski državljan, ugrabitelji pa so jih po dveh urah sami izpustili.
Tujce so ugrabili, ko so večerjali v neki restavraciji v Nablusu, nato pa so jih odpeljali v palestinsko begunsko taborišče Balata, kjer so jih zadrževali okoli dve uri. Palestinske varnostne sile so potem, ko so izvedele za ugrabitev tujcev, preiskale širše območje Nablusa. Razlogi za ugrabitev in zahteve ugrabiteljev niso znani, prav tako ne njihova identiteta.
Neimenovani predstavnik Brigad mučenikov Al Akse je ugrabitev talcev obsodil in poudaril, da tovrstna dejanja "mečejo slabo luč na Palestince".
Nezadovoljni Palestinci

Pripadniki oboroženega krila gibanja Fatah, Brigad mučenikov Al Akse, so minulo noč v Dženinu zažgali sedež guvernerja mesta. Palestinski skrajneži so nezadovoljni, ker je Arafat 50-letnega guvernerja mesta Dženin Kaduro Muso v torek imenoval na ta položaj. Visoki funkcionar Arafatovega gibanja Fatah ni popustil izsiljevanju pripadnikov Brigad mučenikov Al Akse in jim ni hotel dati denarja, ki so ga zahtevali od njega. Brigade mučenikov Al Akse so lani javno napadle prejšnjega guvernerja mesta Hajdarja Eršejda in mu grozile s smrtjo, Arafat pa je kasneje popustil njihovim pritiskom in guvernerja odstavil.