Predstavnik reševalne službe je dejal, da še niso uspeli vzpostaviti stika z jamarjema in da se zaradi dolgotrajne izpostavljenosti ekstremnim razmeram vedno bolj bojijo za njuno zdravje, poroča Reuters.
Oba sta v soboto ostala ujeta v jami Wielka Sniezna, reševalne službe pa so o njunem izginotju obvestili jamarji, ki so bili z njima, a so jamo pravočasno zapustili, poročajo poljski mediji.
Po besedah reševalcev je izhod iz jame preplavila voda, ki je posledica močnih padavin na tem območju. Glede na to, da je jama najdaljša in najglobja v gorovju Tatre, je reševanje izjemno zahtevno, poročajo.
Pri reševanju si bodo morali najverjetneje pomagati z eksplozivnimi sredstvi: "Kljub temu, da poznamo natančno lokacijo jamarjev, bo reševanje, ker so podzemni predori zelo ozki, zelo zahtevno. Pri reševanju lahko tako pomagajo le izjemno vitki in usposobljeni reševalci."
Na terenu je trenutno 27 reševalcev in pet gasilcev, ki se trudijo, da bi rešili nesrečna jamarja. Na pomoč jim prihajajo tudi slovaški jamarji. Skupna dolžina podzemnih hodnikov v jami znaša 23. 753 metrov. Strokovnjaki se bojijo, da bo reševanje trajalo več dni, če ne tednov, piše Polandin.
KOMENTARJI (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.