Skopsko sodišče pa je danes odločilo, da štiri primere vojnih zločinov med lanskimi spopadi med pripadniki albanske Osvobodilne narodne vojske in makedonskimi silami predajo haaškemu Mednarodnemu sodišču za vojne zločine na območju nekdanje Jugoslavije.
Kdo je Ahmeti?

Ali Ahmeti je vodja Demokratske unije za integracijo, ki je po parlamentarnih volitvah 15. septembra, ko je s 16 poslanci v 120-članskem makedonskem parlamentu postala najmočnejša albanska stranka, stopila v vlado premiera Crvenkovskega. Ahmeti je obtožen vojnih zločinov, med drugim umora osmih makedonskih vojakov v bližini vasi Ljuboten pri Skopju.
Haag je že zahteval dokumente o zločinih v Makedoniji
Haaško sodišče je pred več kot mesecem dni od Makedonije zahtevalo, naj izroči rezultate preiskave v petih primerih vojnih zločinov na njenem območju. Makedonske sodne oblasti so do sedaj to zavračale z utemeljitvijo, da Makedonija ni podpisala sporazuma o sodelovanju s haaškim sodiščem. Kljub temu so se sodni organi danes odločili, da sodišču vendarle izročijo rezultate štirih preiskav, peta preiskava, o masovnem grobišču v bližini Tetova, za katero se posebej zanima tožilka Carla del Ponte, pa se še ni začela.