Kot je povedal policist Lejt Sad Nama, ki mu je skupaj s še enim kolegom uspelo pobegniti, so bili policisti na poti z usposabljanja v Jordaniji, ko so jih v hotelu v kraju Rutba na zahodu države presenetili uporniki in jih zajeli. Kot je še dejal Nama, je bila skupina iraških policistov na poti v Karbalo v osrednjem Iraku. Kakšna usoda je doletela njegove kolege, ni vedel povedati. Omenjena skupina iraških policistov se je sicer iz Jordanije v domovino podala na lastno pest, brez običajnega varnostnega spremstva.
Blizu ameriške vojaške enote v severnem iraškem mestu Baidži je bilo ob eksploziji avtomobila bombe ubitih pet Iračanov, 15 jih je bilo ranjenih. Eksplozija je odjeknila na trgu v bližini centra, pri čemer je bilo poškodovano tudi ameriško vojaško vozilo, zaradi česar so Američani začeli streljati v neznano. Zaenkrat še ni znano, ali so pri tem tudi koga ubili.
Medtem je prišlo tudi do incidenta v Bagdadu. V konvoj civilnih vozil, ki so se peljala z bagdadskega letališča, se je zaletel avtomobil bomba, je sporočila iraška policija. Vozila je zajel požar, ameriške sile pa so območje takoj nato zavarovale in zaprle. Ali je pri tem prišlo do žrtev, ni znano.
Na severu iraške prestolnice pa je iraška policija našla dve trupli turških voznikov. Njuna tovornjaka, ki sta bila brez vojaškega spremstva, so skrajneži uničili v raketnem napadu.
Preiskava zaradi usmrtitve iraškega ranjenca
Mednarodni odbor Rdečega križa (ICRC) pa bo preiskal incident, ko je ameriški vojak v Faludži ustrelil ranjenega Iračana. Incident se je zgodil v soboto med boji za zavzetje uporniškega iraškega mesta Faludža, posnela pa ga je ameriška televizijska mreža NBC. V mošeji, kjer so ameriške sile pustile ranjene upornike, je nek marinec opazil, da eden od upornikov diha, in izjavil, da se Iračan pretvarja, da je mrtev. Marinec je nato dvignil puško in ga iz bližine ustrelil v glavo. Ameriška vojska je že uvedla preiskavo dogodka in sporočila, da bodo skušali ugotoviti, ali je vojak ravnal v samoobrambi ali pa je kršil vojno pravo.
ICRC udeležence v bojih nenehno opozarja, da se morajo držati Ženevskih konvencij o ravnanju z borci in vojnimi ujetniki. Poudarili so tudi, da mednarodno humanitarno pravo prepoveduje vsakršen napad na civiliste in osebe, ki se niso udeležile bojev, kot tudi ranjene borce. S civilisti, ranjenci in bolnimi je treba ravnati človeško in jih po potrebi zdravniško oskrbeti.
Uničevanje zadnjih uporniških točk
Ameriška vojska z letali in topništvom bombardira položaje upornikov na jugu mesta. Tarča napadov so tudi poslopja, v katerih naj bi skrajneži shranjevali svoje orožje.
Zavezniške sile so ofenzivo za prevzem uporniškega mesta sprožile 8. novembra. Nad mestom sicer imajo nadzor, vendar še obstajajo posamezna območja, ki jih nadzorujejo uporniki. Med napadi je bilo ubito več kot tisoč upornikov, približno tisoč pa so jih aretirali.
Voznika rešili pred skrajneži
Iraška policija pa je ob pomoči marincev na jugu Bagdada rešila nekega iraškega voznika tovornjaka, ki so ga uporniki ugrabili, ker naj bi sodeloval z mednarodnimi silami v Iraku. Voznika, katerega identitete niso razkrili, so odpeljali v oporišče ameriške vojske, kjer ga bodo oskrbeli, preden ga bodo izpustili.