
Kakih 15 pripadnikov skrajnega palestinskega gibanja Brigade mučenikov Al Aksa je po navedbah očividcev davi za krajši čas zavzelo urad guvernerja v kraju Han Junis in iz njih pregnalo večino od 22 tam zaposlenih uslužbencev. Uporniki so zahtevali, da palestinske oblasti storijo več za pomoč družinam, ki so po vojaških operacijah Izraela minuli teden ostale brez domov. Gre za najnovejši primer nasilja, usmerjenega proti avtonomnim palestinskim oblastem, ki so bile sicer v zadnjem času deležne številnih obtožb zaradi korupcije in neučinkovitosti.
Eden od napadalcev je povedal, da ne zahtevajo ničesar zase, ampak le pomoč za družine brez domov. Guvernerja v času napada v uradu ni bilo, se je pa s Palestinci kasneje pogajal po telefonu.
So sodelovali tudi policisti?
Po navedbah Palestincev, naj bi bili zamaskirani napadalci v resnici sodelavci policije, katerim že več mesecev niso izplačali njihovih plač. Avtonomne palestinske oblasti naj bi jih namreč tako kaznovale zaradi njihovega članstva v skrajnih gibanjih in sodelovanja pri oboroženih napadih.
Hamas podprl volitve
Skrajno palestinsko gibanje Hamas je podprlo v soboto predstavljen načrt palestinskih oblasti, da na zasedenih ozemljih spomladi 2005 izvedejo splošne volitve. Gibanje je obenem pozvalo ljudi, naj se vpišejo na volilne liste.
Palestinske oblasti so v soboto napovedale, da bodo večkrat preložene splošne volitve na palestinskih ozemljih potekale spomladi prihodnje leto. Obenem so oblasti na območju Gaze in Zahodnega brega odprle tisoč volišč za registracijo volivcev. Palestinski voditelj Jaser Arafat je ob tem dodal, da bo datum splošnih volitev sporočil po občinskih volitvah, ki bodo 9. decembra.
Hamas je predsedniške in parlamentarne volitve na palestinskih ozemljih leta 1996 bojkotiral, ker je Arafatu očital, da "je s podpisom mirovnega sporazuma iz Osla leta 1993 izdal palestinsko stvar".