Na zahodu pa so zavzeli mesto Kala-i-Nauri na poti proti Heratu. Ameriško letalstvo je zjutraj in popoldne napadalo razbite talibanske enote. Po izjavah očevidcev naj bi bilo na stotine vojakov ubitih in ranjenih. Talibani so izgubili celo mesto Talokan, ki je bilo septembra lani glavno mesto Severnega zavezništva. Mudžehedini pa prodirajo tudi proti Konduzu, edinemu mestu na severu afganistana, ki je še v talibanskih rokah.
Ob treh zjutraj so ameriška letala silovito napadla afganistansko prestolnico. Bombardirala so neko tovarno, v kateri je odjeknilo pet močnih eksplozij. Še zadnje udarne enote Severnega zavezništva imenovane Zarvati so danes prispele v okolico Bagrama na vojaško letališče severeno od Kabula, ki je še vedno razdeljeno med nasprotnike. Naša ekipa je bila danes na omenjenem letališču, kjer je bilo mogoče iz bližine spremljati ameriško bombardiranje ter minometne in topniške spopade med talibani in mudžahedini. Ameriški bombnik B-52 pa je v enem samem napadu z zemljo popolnoma zravnal kar 800 metrov talibanske obrambe.
Predstavnik Severnega zavezništva Abdul je na nocojšnji tiskovni konferenci napovedal ofenzivo v okolici Kabula, ki naj bi jo izvedli v naslednjih dneh in tudi uradno potrdil naše včerajšnje poročanje, da mudžahedini zaenkrat še ne nameravajo zasesti prestolnice.