Posebna poročevalka za italijansko državno televizijo RAI Monica Maggioni se je oglašala iz Bagdada, v tistem trenutku pa je italijansko veleposlaništvo stresla eksplozija, hkrati pa je Italija izgubila zvezo s svojo novinarko. Kasneje je sporočila, da so od katarske televizije Al Jazeera dobili novico, da je italijansko veleposlaništvo stresla eksplozija. Eksplozija ni prekinila dela italijanskega zunanjega ministrstva. "Danes, ob 14. uri po lokalnem času, je v bližino italijanskega veleposlaništva priletelo nekaj topovskih izstrelkov. Zaenkrat še ni jasno, kam natančno so bili izstrelki usmerjeni. Pogovarjali smo se tudi z italijanskim veleposlanikom v Bagdadu, ki je povedal, da niso zabeležili nobene žrtve niti večje materialne škode," je kasneje povedal italijanski zunanji minister.
V spopadih z ameriškimi silami na vzhodu Bagdada pa je bilo ubitih šest iraških upornikov. Kot so sporočile koalicijske sile, so ameriški vojaki Iračane ubili, potem ko so ti s protitankovskimi minami napadli patrulje sil koalicije.
Vojaška operacija v Karbali
Koalicijske sile pod vodstvom ZDA so sprožile obsežno vojaško operacijo v iraškem šiitskem mestu Karbala. Operacija koalicijskih sil je potekala v okolici mošeje Muhajam v središču mesta, kjer imajo svojo utrdbo privrženci skrajnega šiitskega voditelja Moktade al Sadra. Iz mesta je bilo vso noč slišati streljanje, danes pa so ameriški tanki streljali na poslopja, vojaška letala pa bombardirala cilje v središču mesta. Številne stavbe v Karbali, med njimi tudi mošeja Muhajam, v katero so se zatekli privrženci skrajnega šiitskega voditelja Moktade al Sadra, so močno poškodovane, v številnih hotelih pa se je vnel požar. Ameriške enote so ob pomoči tankov in helikopterjev vdrle v Karbalo z dveh strani, večina spopadov pa je potekala okoli mošeje Muhajam.
Šiitski verski dostojanstveniki so sporočili, da so dosegli dogovor v sedmih točkah, s katerim naj bi končali spopade med al Sadrovo milico in silami koalicije. Kot je sporočil predstavnik Organizacije islamske akcije Mohamed Mosaui, so ajatole v Nadžafu že dali zeleno luč za omenjeni dogovor, da bi lahko začel veljati, pa ga morajo potrditi še sile koalicije. Novinarjem je Mosaui sicer predstavil le štiri od sedmih točk dogovora, ki govori o ustanovitvi sil, sestavljenih iz prebivalcev Nadžafa, ki naj bi varovale mesto, in preoblikovanje Mahdijeve vojske v politično organizacijo.
Kot je dejal vodja bolnišnice v Karbali, je bilo ponoči med operacijo ubitih devet šiitskih borcev, sedem oseb je ranjenih. Neimenovani visoki predstavnik ameriške vojske v Iraku pa je povedal, da je bilo ubitih do 25 šiitskih skrajnežev, sedem ameriških vojakov pa je ranjenih.
Ameriške čete in privrženci al Sadra so se ponoči spopadali tudi na obrobjih mest Nadžaf in bližnje Kufe. Filipinska predsednica Gloria Macapagal Arroyo pa je sporočila, da so bili v napadu na ameriško oporišče v Baladu, 75 kilometrov severno od Bagdada, ubiti štirje filipinski civilisti.
Iraški nadzor tudi nad zunanjim ministrstvom
Ameriška civilna uprava v Iraku je, pred predajo oblasti v Iraku, ki je predvidena za 30. junij, Iračanom predala nadzor še nad ministrstvom za zunanje zadeve, ki ga vodi minister Hošjar Zebari.
Pod nadzorom Iračanov je tako že deset ministrstev. Poleg ministrstva za zunanje zadeve še ministrstva za industrijo in rudnike, vodne rezerve, izseljence, kulturo, kmetijstvo, javna dela, zdravje, izobraževanje ter znanost in tehnologijo. Svetovalci koalicijskih sil bodo še naprej lahko delali v teh ministrstvih, vendar pa ne bodo sprejemali končnih odločitev.