Tujina

V Beogradu preklicali nevarnost zračnih napadov

Beograd/Moskva, 03. 04. 1999 10.07 1 min branja 0

image (28)

Ob 7.33 davi so sirene v Beogradu naznanile prekinitev nevarnosti zračnih napadov, ki je veljala sinoči od 22.22.

Srbska televizija je poročala, da so gasilci ob 5. uri omejili požar v poslopjih jugoslovanskega in srbskega notranjega ministrstva, ki so ju zadele vodene rakete zveze NATO. Televizija je predvajala posnetke gorečih poslopij in dodala, da ni poročil o žrtvah. Poročala je tudi, da so bližnjo porodnišnico, kjer je bilo med napadi 62 dojenčkov z materami, izpraznili. O morebitnih žrtvah ni poročala. Napad na poslopji ministrstev pomeni prvi napad zveze NATO na cilje v središču Beograda od začetka operacije proti ZRJ 24. marca.

Srbska tiskovna agencija Tanjug je poročala, da so letala zveze NATO ob 5.17 napadla cilje v vasi Leskovac pri Gruži blizu Kragujevca. Podrobnosti niso znane.

Italijanska tiskovna agencija Ansa je poročala, da sta se o razmerah v ZRJ sinoči po telefonu pogovarjala generalni sekretar ZN Kofi Annan in ruski premier Jevgenij Primakov.

  • slika 1
  • slika 2
  • slika 3
  • slika 4
  • slika 5
  • slika 6
  • slika 7
  • slika 8
  • slika 9
  • slika 10
  • slika 11
  • slika 12
  • slika 13
  • slika 14
  • slika 15
  • slika 16
  • slika 17
  • slika 18
  • slika19
  • Slika 20
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1420