Tujina

V Birminghamu ustrelili dve dekleti

Birmingham, 02. 01. 2003 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

V davišnjem streljanju v trgovskem centru v mestu Birmingham v Veliki Britaniji sta umrli dve najstnici, dve pa so ranjeni odpeljali v bolnišnico. Mladostniki so bili na zasebni zabavi v frizerskem salonu trgovskega centra, policija pa ozadje dogodka še preiskuje.

Streli so odjeknili okoli 4. ure zjutraj po lokalnem času, dekleti, ki sta v bolnišnici pa sta zunaj življenjske nevarnosti.

Kaže, da policija še ne ve veliko o tragičnem dogodku (Foto: Reuters)
Kaže, da policija še ne ve veliko o tragičnem dogodku (Foto: Reuters) FOTO: Reuters

Kot je povedal načelnik birminghamske policije Paul Scottley, gre za dogodek brez primere: "Osebe so zapuščale zabavo, na kateri je bilo veliko mladih in do streljanja je, po informacijah, ki jih imamo, prišlo zaradi prepira. Umrli sta dve najstnici, dve pa sta v bolnišnici in izven življenjske nevarnosti. Preiskavo nadaljujemo in prepričan sem, da bomo s pomočjo prebivalstva in medijev našli storilce."

Na območju so našli še nek avtomobil, prerešetan s kroglami. Policija je zaprla območje okoli kraja dogodka.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20