Tujina

V Čečeniji razglasili splošno mobilizacijo

Moskva/Makačkala, 11. 09. 1999 18.13 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Čečenski predsednik Aslan Mashadov je danes razglasil splošno mobilizacijo v čečenski republiki, ki meji na Dagestan in je tako izpostavljena ruskim zračnim napadom.

Mashadov je pojasnil, da je bil prisiljen sprejeti omenjeni ukrep zaradi naraščajočih napetosti v odnosih z Moskvo. Ta namreč obtožuje čečenske oblasti, da islamskim upornikom dovoljujejo, da uporabljajo ozemlje Čečenije kot izhodišče za napade na Dagestan.

Po navedbah oblasti v Groznem ruska letala že več dni bombardirajo čečenske vasi na meji z Dagestanom. Ruski vojaški predstavniki teh informacij niso potrdili.

V spopadih z islamskimi uporniki na zahodu Dagestana je bilo v zadnjih 24 urah ubitih več kot 40 pripadnikov ruskih sil, so sporočili visoki ruski predstavniki.

  • SESALNIK LISTJA
  • ŽAGA
  • PEČ ZA PICO
  • REGAL
  • PANELI
  • BAZEN
  • KOPALNIŠKO POHIŠTVO
  • RADIATOR
  • RAZVLAŽILNIK
  • PEČ
  • VIJAČNIK
  • BAGER
  • ZBIRALEC LISTOV