Deset držav so poimensko našteli: Ciper, Estonija, Madžarska, Latvija, Litva, Malta, Poljska, Slovaška, Češka in Slovenija.
Da bo vseh deset držav resnično hkrati vstopilo v unijo, se voditelji seveda niso zavezali, temveč so se, kot je zapisano v sklepih, "strinjali z Evropsko komisijo, ki misli", da bodo naštete države pripravljene na članstvo. Evropska komisija je takšno stališče zavzela ob sprejemu letošnjih poročil o napredku kandidatk za članstvo ter prenovljene širitvene strategije. Hkrati pa so voditelji tudi poudarili, da bodo vse kandidatke še naprej ocenjevane na podlagi lastnih dosežkov, skladno z načelom diferenciacije.
Finančnih okvirjev za širitev voditelji petnajsterice v sklepih z dvodnevnega vrha niso omenjali. Evropsko komisijo pa so pozvali, da naj v začetku leta, na podlagi veljavnega pravnega reda in sprejetih proračunskih okvirjev, pripravi predloge pogajalskih izhodišč za tri preostala, finančna poglavja pravnega reda, kmetijstvo, regionalno politiko in proračun. Sestavljanje pristopnih pogodb se bo skladno s sklepi začelo v prvi polovici leta 2002.
Bolgarijo in Romunijo, ki se poleg naštetih desetih prav tako pogajata o članstvu, so voditelji petnajsterice spodbudili, naj pospešeno nadaljujeta s pripravami, ter ocenili, da za uspešen napredek potrebujeta dodaten časovni načrt, ki jima bo omogočil, da v letu 2002 začneta pogajanja o vseh obravnavanih poglavjih.