Neznanci so na konvoj v Tall Afurju streljali z lahkim orožjem, izstrelili pa so tudi granato. Število smrtnih žrtev med ameriškimi vojaki se je tako od začetka ameriško-britanske vojaške operacije v Iraku 20. marca povečalo na 151.
V mestu Hilla, sto kilometrov južno od Bagdada, pa je bil v streljanju ubit iraški voznik, ranjeni pa so bili trije uslužbenci Svetovne zdravstvene organizacije in Mednarodne organizacije za migracije.
V Nadžafu protiameriški protesti
Več kot 10 tisoč jeznih šiitov se je v Nadžafu zbralo na protiameriških protestih. Protestniki so nezadovoljni, ker naj bi ameriške enote obkolile hišo Sajeda Muktade al Sadra, enega najvplivnejših verskih osebnosti šiitske skupnosti v Iraku, potem ko je ta na petkovi molitvi izrekel več obtožb na račun ZDA. "Te demonstracije so odraz nezadovoljstva, kako Američani ravnajo z našim vodjem," je dejal eden od predstavnikov šiitske skupnosti.
Bremer zavrnil zahtevo Annana
Ameriški civilni upravitelj Iraka Paul Bremer pa je v pogovoru za ameriško televizijo zavrnil zahtevo generalnega sekretarja Združenih narodov Kofija Annana po "jasnem časovnem načrtu" umika ameriško-britanskih sil koalicije iz Iraka. Kot je dejal, ta časovni načrt leži v rokah Iračanov, ki morajo sestaviti novo ustavo. Najprej je potrebno napisati novo ustavo, nato pa izvesti volitve, je dejal. Ko bo na položaju nova vlada, pa se bo mandat okupacijskih sil zaključil, je še dejal Bremer.
Svet iraške vlade še brez predsednika
Svet prehodne iraške vlade, prve iraške izvršilne veje oblasti po padcu Huseinovega režima, še vedno ni uspel izvoliti svojega predsednika. Svet si je pred tednom dni na svojem prvem zasedanju naložil za prvenstveno nalogo izvolitev predsednika. A ko jim tega v šestih dneh ni uspelo doseči, so se predstavniki iraške vlade odločili za tričlansko rotirajoče predsedstvo.