
Približno 50 kilometrov južno od Bagdada je bil sinoči v napadu z granato ubit ameriški vojak. S tem se je število mrtvih med ameriškimi vojaki po 1. maju, ko je ameriški predsednik George Bush razglasil konec večjih operacij v Iraku, povzpelo na 151.
Ameriški civilni upravitelj Iraka, Paul Bremer, ocenjuje se je več sto izkušenim teroristom uspelo prebiti v Irak, in sicer predvsem iz Sudana, Sirije, Jemna in Savdske Arabije. "To bo v prihodnjih mesecih povzročalo več težav, razen če bodo obveščevalni podatki boljši," je za britanski dnevnik Times povedal ameriški upravitelj Iraka. Bremer je ob tem izrazil pripravljenost preučiti predlog iraškega notranjega ministra o oblikovanju posebnih enot, ki bi jih sestavljali pripadniki različnih kurdskih ali šiitskih skupin, morda pa tudi nekdanji pripadniki obveščevalne službe nekdanjega iraškega predsednik Sadama Huseina.
Eksplozije v Bagdadu
V iraškem glavnem mestu je v nedeljo odjeknilo več eksplozij. Ena od granat je v Bagdadu zadela tudi neko zasebno hišo, vendar podatki o morebitnih žrtvah še niso znani. Britanski vojaki pa so bili tarča napada v mestu Basra na jugu Iraka, ko je bil v eksploziji v bližini tamkajšnje bolnišnice poškodovan vojaški tovornjak. Žrtev pri tem ni bilo.

Ameriške sile pa so v povezavi z napadom na hotel Al Rašid konec oktobra, ko je bil ubit en ameriški vojak, 17 ljudi pa je bilo ranjenih, aretirale 35 ljudi. Po besedah predstavnika ameriške vojske gre za Iračane, privržence nekdanjega iraškega režima, in ne za plačance iz tujine. Skupno pa so ameriške sile do nedelje prijele 87 Iračanov, ki naj bi bili povezani z napadi na koalicijske sile v zadnjih dneh.
Svet prehodne iraške vlade pa se je odločil zamrzniti premoženje visokih predstavnikov nekdanjega iraškega režima Sadama Huseina. Svet je v sporočilu, ki ga je objavil v nedeljo, še zapisal, da se je odločil tudi ustaviti načrte ali dejavnosti za privatizacijo javnih podjetjih, ker je po njegovem mnenju vprašanje prodaje podjetij potrebno dobro preučiti.
Demokrati kritično do Busheve politike v Iraku
Ameriški demokratski politiki so nedeljo izkoristili za nastope na političnih televizijskih oddajah in napade na iraško politiko administracije predsednika Georgea Busha. Vsi so se strinjali, da bi se moral Bush odpovedati popolni oblasti v Iraku in varnostne zadeve predati zvezi Nato. Vodilni republikanec in demokrat v senatnem odboru za obveščevalne dejavnosti pa sta se medtem na televiziji Fox ostro sprla glede preiskave o obveščevalnih podatkih na katerih je temeljila odločitev za vojno z Irakom.