
Na omenjenem območju, kjer je še veliko privržencev režima nekdanjega iraškega predsednika Sadama Huseina, so bili ameriški vojaki že večkrat tarča napadov. V Iraku je bilo od Busheve razglasitve konca večjih operacij v tej državi doslej ubitih 56 ameriških vojakov.
Eksploziji v Bagdadu
Eksploziji v mestnem okrožju iraške prestolnice Bagdad Salhija sta po poročanju arabske televizijske postaje Al-Arabija odjeknili malo po polnoči, pri tem pa naj bi bil ranjen en Iračan. Poslopje britanskega veleposlaništva v Salhiji naj ne bi bilo poškodovano, sicer pa sta tam tudi poslopji iraškega radia in iraškega pravosodnega ministrstva. Na pravosodnem ministrstvu je davi priseglo osem sodnikov iraškega vrhovnega sodišča, ki so bili za časa nekdanjega režima Sadama Huseina zaradi svoje neodvisnosti odpuščeni.
Po dveh dneh nasilnih protestov proti okupacijskim silam pa iz Basre na jugu Iraka danes poročajo, da so se razmere umirile, saj so britanski vojaki meščanom zagotovili hudo potrebno električno energijo ter nadzorovali razdelitev goriva. Pripadniki britanske enote v Basri so se vrnili v mesto, potem ko so bili v nedeljo napadeni, pri čemer je umrl en Iračan, osem pa je bilo ranjenih.
Ameriška revija Newsweek pa je poročala o neki iraški gverilski skupini, ki se je poimenovala "Mohamedova vojska" in ki naj bi imela po lastnih navedbah 5000 pripadnikov in osrednje poveljstvo. "Želimo si oblikovati novo vlado, brez Sadama Huseina, vendar v istem stilu," je dejal eden od pripadnikov omenjene skupine.
Bolgarski vojaki v Irak
Namestnik bolgarskega obrambnega ministra, Ilko Dimitrov, je sporočil, da bodo pripadniki bolgarske vojske od danes naprej začeli odhajati v Kuvajt, od koder se bodo po aklimatizaciji odpravili v Irak. Tako naj bi v treh dneh v Irak prispelo skupaj 480 bolgarskih vojakov. V Iraku bodo sicer nameščeni v mesto Karbala, jugozahodno od Bagdada.