Tujina

V Kabulu spet univerza za ženske

Kabul, 01. 12. 2001 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Afganistanske ženske bodo po petih letih znova lahko obiskovale kabulsko univerzo. Talibani so namreč kmalu potem, ko so prišli na oblast, ženskam prepovedali izobraževanje.

Emma Bonino
Emma Bonino FOTO: Reuters

Kljub temu je nekdanja evropska komisarka in poslanka Evropskega parlamenta Emma Bonino Severno zavezništvo obtožila, da Afganistancem krati pravice in da so tudi oni sami zatiralci žensk. Novi gospodarji v Kabulu so namreč že dvakrat v zadnjih nekaj dneh neki ženski organizaciji odrekli pravico do zborovanja, na katerem so ženske hotele zahtevati obnovo državljanskih pravic za vse prebivalce Afganistana.

Čeprav je Severno zavezništvo prekinilo popolno segregacijo ženske populacije, ki so jo vpeljali talibani, so po besedah Boninove tudi pripadniki Severnega zavezništva sovražniki žensk.