Humanitarno pomoč na ladjah sta prispevali Visoki komisariat Združenih narodov za begunce (UNHCR) ter Svetovni program za hrano (WFP) letalo pa je poslala ameriška agencija US-AID.
Konec sankcij proti Liberiji?
Posebni odposlanec ZN za Liberijo Jacques Paul Klein pa je v Monrovii napovedal, da bo Varnostnemu svetu ZN predlagal takojšen umik sankcij proti Liberiji, ki so bile uvedene maja 2001 za časa režima nekdanjega liberijskega predsednika Charlesa Taylorja.
Po Kleinovih besedah naj bi v Libeijo že prihodnji teden prispela skupina strokovnjakov ZN, ki bo ocenila razmere v Liberiji in svoje izsledke posredovala VS ZN. Umik sankcij ZN proti Liberiji, ki se nanašajo predvsem na izvoz lesa in diamantov, bo po Kleinovem mnenju pripomogel k hitrejši obnovi države.
V Liberijo mesečno 9000 ton hrane
Svetovni program za hrano (WFP) namerava v prihodnje v Liberijo poslati približno 9000 ton živil mesečno, s čimer naj bi oskrbeli približno pol milijona Liberijcev, poleg tega pa naj bi v mesto z letali dnevno dovažali večje količine energijskih rezin. Tamkajšnje prebivalstvo je sicer skoraj popolnoma izropalo skladišča, v katerih je bilo shranjenih okrog 10.000 ton teh rezin.
Monrovia zopet združena
Več deset tisoč lačnih Liberijcev je danes podrlo barikade na glavnih mostovih v Monrovii, ki so v zadnjih desetih tednih ločevali mesto na del, ki ga je nadzirala vojska, zvesta bivšemu liberijskemu predsedniku Charlesu Taylorju, ter del, kjer so nadzor prevzeli uporniki gibanja Združeni Liberijci za spravo in demokracijo (LURD). Več sto tisoč civilistov na območju pod vladnim nadzorom je bilo v preteklih tednih odrezanih od skladišč in trgovin na območju pod nadzorom upornikov. Slednji pa so se v četrtek umaknili iz Monrovie in predali nadzor zahodnoafriškim mirovnim silam, s čimer se je končala večtedenska razdelitev mesta.
V prestolnici Gane Akra pa se nadaljujejo mirovna pogajanja, ki trajajo sicer v presledkih že od začetka junija, se je pa v četrtek s prihodom novega liberijskega predsednika Mosesa Blaha pričel nov krog. Blah se je tako v četrtek srečal s predstavniki gibanja LURD in Gibanja za demokracijo v Liberiji (MODEL), ki nadzorujeta štiri petine države. Predstavniki Zahodnoafriške gospodarske skupnosti (ECOWAS), ki na pogajanjih sodelujejo kot posredniki, podpis sporazuma napovedujejo že za to soboto. Rok za podpis so sicer zaradi vedno novih zahtev upornikov že večkrat prestavili.