Tujina

V Madridu še dve aretaciji

Madrid, 25. 03. 2004 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Španska policija je na območju Madrida aretirala še dva osumljenca za napade 11. marca. Identiteta dvojice ni znana.

Pred tem je špansko notranje ministrstvo sporočilo, da so bili v sredo zaradi suma vpletenosti v napade med policijskimi preiskavami stanovanj v širši madridski regiji ter v kraju Ugena, 35 kilometrov južno od španskega glavnega mesta, aretirani trije Maročani.

Španska policija vozi osumljenca za napad v Madridu (Foto: Reuters)
Španska policija vozi osumljenca za napad v Madridu (Foto: Reuters) FOTO: Reuters

V španskem priporu se zaenkrat nahaja 18 osumljencev, zadnjih pet aretiranih pa naj bi zaslišali v ponedeljek.

Osumljenka ključna za preiskavo

Edina ženska med osumljenci za napade bi bila lahko ključna za preiskavo o ljudeh, ki so sodelovali v napadu. Po pisanju španskega dnevnika El Mundo je zoper Maročanko Naimo Ulad španski sodnik Juan del Olmo izdal zaporni nalog. Uladova je vpletenost v napade že zanikala med sredinim zaslišanjem.

Uladova je sestra Halida Ulada, prav tako osumljenega vpletenosti v napade. Policija je prepričana, da osumljenka pozna vse, ki so sodelovali pri napadih.

  • Razvlažilnik
  • Puhalnik listja
  • Sesalnik
  • Plastična omara
  • Peč za kostanj
  • Radiator
  • Nadstrešek
  • Konvektor
  • Kamin
  • Set orodja
  • Regal