
Osem policistov se trenutno nahaja v hišnem priporu, ker naj bi nasilno obračunavali s protestniki na demonstracijah v Neaplju. Aretacije so povzročile ogorčenje med približno 100 drugimi policisti, ki so iz solidarnosti s priprtimi kolegi sklenili človeško verigo okrog policijske uprave v Neaplju. Medtem ko se je na stran policistov postavila italijanska vlada, pa so protiglobalisti zahtevali odstop načelnika neapeljske policije. Zaradi napetosti, ki zaradi aretacij policistov vlada v Italiji, so protiglobalisti močno zaskrbljeni, saj se bojijo provokacij med prvomajskimi manifestacijami.
Neapeljski preiskovalci so sporočili, da obtožene policiste zaslišujejo zaradi obtožb, da naj bi se nasilno izživljali nad demonstranti. Policisti naj bi, kot so še sporočili iz preiskovalnega urada, nekaj protestnikov nasilno odvlekli iz bolnice brez nalogov za aretacijo, poleg tega pa naj bi obtoženi tudi uničevali zasebno lastnino. Notranji minister Claudio Scajola je ob tem izjavil, da še čaka na uradno obvestilo o razlogih za preiskavo in priprtje osmih policistov.
V spopadih med policijo in protestniki na manifestaciji proti neoliberalni globalizaciji marca lani v Neaplju je bilo ranjenih najmanj 120 ljudi, 16 protestnikov pa so aretirali. Amnesty International je že marca lani, po spopadih med protestniki in policijo v Neaplju, italijanske oblasti opozoril, naj podvzame ukrepe, ki bi preprečili kakršnekoli kršitve človekovih pravic ali nasilne policijske akcije med vrhom držav G8 v Genovi julija lani.
Italijanske oblasti priporočil mednarodne humanitarne organizacije niso upoštevale, zato je v Genovi prišlo do izredno nasilnih spopadov. Pri tem je bil en aktivist ubit, več kot 230 ljudi pa je bilo ranjenih. Še vedno pa poteka tudi preiskava o nočni policijski akciji, ko so policisti vdrli v neodvisni medijski center v Genovi ter šolo Diaz, kjer so prenočevali številni protestniki, ter pretepli in aretirali veliko število ljudi.