Tujina

V nesreči avtobusa 56 mrtvih

New Delhi, 20. 10. 2006 11.14 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

V avtobusni nesreči v Indiji je umrlo 56 ljudi, od tega kar 15 otrok. Avtobus je med zavijanjem strmoglavil v ribnik.

V Indiji potniki potujejo tudi na strehi avtobusa
V Indiji potniki potujejo tudi na strehi avtobusa FOTO: Reuters

V avtobusni nesreči, ki se je zgodila včeraj v indijski zvezni državi Madhya Pradesh, je umrlo 56 ljudi, od tega 21 žensk in 15 otrok. Do nesreče je prišlo, ko je avtobus med zavijanjem v ostrem ovinku strmoglavil v ribnik.

Med vožnjo je bilo na avtobusu več kot 60 ljudi, pet ljudi pa je uspelo priplavati na kopno. Trupla 56 žrtev so našli šele po celonočni reševalni akciji, saj se je avtobus pogreznil v blato 4,5 metra globokega ribnika.

V Indiji sicer na cestah v povprečju vsak dan umre okoli 225 ljudi. Do pogostih nesreč prihaja predvsem zaradi slabih cest in varnosti na cestah ter neprevidne vožnje in slabega vzdrževanja vozil.

  • Scheppach Visokotlačni čistilnik HCE2600
  • Proklima Talni ventilator
  • Intex Montažni bazen Chevron Prism Frame
  • Zložljiv piknik voziček itStime
  • Sunfun Jakarta Gazebo paviljon Jakarta II
  • Sup Ruby
  • Kingstone Okrogli žar Bullet 57
  • Vrtni ležalnik Marissa
  • Sunfun Viseči senčnik Toskana
  • Voltomat Mobilna klimatska naprava Wi-Fi
KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.