Tujina

V nesreči že 46 mrtvih

Novosibirsk/Ljubljana, 12. 04. 2004 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Število žrtev nesreče v sibirskem premogovniku se je povzpelo na 46. Zunanji minister Rupel je svojemu ruskemu kolegu ob tragični nesreči izrekel sožalje.

Premogovnik Tajzin, ki se nahaja na rudarskem območju Kemerovo (Foto: Reuters)
Premogovnik Tajzin, ki se nahaja na rudarskem območju Kemerovo (Foto: Reuters) FOTO: Reuters

V reševanju je danes sodelovalo še okoli 300 reševalcev, možnosti za rešitev rudarja, ki je še vedno ujet v rudniku, pa so zelo majhne. Iz premogovnika Tajzina, ki se nahaja na rudarskem območju Kemerovo, so po eksploziji metana, ki je odjeknila na globini več kot 500 metrov, v soboto rešili le šest rudarjev, ki so jih zaradi opeklin prepeljali v bolnišnico.

Rupel ruskemu kolegu izrekel sožalje

Zunanji minister Dimitrij Rupel je ob tragični nesreči v premogovniku Tajzin izrekel sožalje ruskemu ministru za zunanje zadeve Sergeju Lavrovu. Slovenski minister je izrazil tudi globoko pretresenost ob tragični nesreči in globoko sožalje izrekel tudi družinam umrlih.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.