Orkan Isabel, ki pustoši po vzhodni obali ZDA, je po prvih ocenah zahteval najmanj dvanajst življenj, povzročil pa je tudi precejšnjo gmotno škodo. Brez elektrike je ostalo več kot 3,5 milijona ljudi. Orkan je medtem sicer že oslabel na stopnjo tropskega viharja po lestvici ameriškega centra za orkane, omilili pa so se tudi sunki vetra, ki sedaj dosegajo hitrost največ 80 kilometrov na uro.
Orkan, ki je v četrtek na obalo Severne Karoline prihrumel z vetrom, ki je pihal s hitrostjo prek 180 kilometrov na uro in na svoji poti ruval drevesa, podiral drogove in razkrival hiše, se je danes premaknil preko Virginije, pri tem pa že krepko izgubil svojo moč. Po napovedih meteorologov se bo pomikal proti severozahodu celine, že v soboto pa naj bi povsem razpadel nad Kanado.
Orkan je na svojem pohodu preko vzhodne obale Severne Amerike po doslej zbranih podatkih terjal najmanj dvanajst življenj - sedem v Virginiji, dve v Marylandu in po eno v Severni Karolini, Pensilvaniji ter New Jerseyu. Največ škode je Isabel po ocenah direktorja zvezne agencije za krizne razmere Michaela Browna povzročila na območju Outer Banks, največ skrbi pa jim na tistem območju povzroča kakih 4000 ljudi, ki so zavrnili evakuacijo. Oblasti še vedno niso vzpostavile stika s tem območjem.
V Washingtonu zaprli šole, univerze in zvezne urade
Medtem je ameriški predsednik George Bush razglasil krizne razmere tako v Severni Karolini kot v Virginiji in napovedal zvezno pomoč obema zveznima državama. Krizne razmere na državni ravni so sicer razglasili tudi guvernerji Pensilvanije, Zahodne Virginije, Marylanda, New Jerseya in Delawarea. Zaradi orkana so dobesedno zaprli tudi ameriško prestolnico Washington. Že v četrtek so zaprli šole, univerze in zvezne urade, tako pa naj bi ostalo tudi danes. Po pričakovanjih se železniški in zračni promet na Zahodni obali ne bosta normalizirala prej kot pozno v petek. V četrtek so zaradi Isabel odpovedali tudi več kot 1200 letalskih poletov.