Kamere bodo namestili predvsem v revnejšem vzhodnem delu Pariza, na prometnejše ulice in območja, ki so znana kot zbirališča prestopnikov.
V vsakem od 20 pariških okrožij bo tako nameščenih od 50 do 70 varnostnih kamer, nekaj več pa naj bi jih namestili v vzhodnem delu mesta, kjer kriminal predstavlja večji problem. Načelnik pariške policije Michel Gaudin bo omenjeni načrt v ponedeljek predstavil pariškemu mestnemu svetu, sicer pa je načrt policije že potrdil pariški župan iz vrst socialistov Bertrand Delanoe.
Do leta 2010 bo dogajanje v francoski prestolnici nadzorovalo vsega 1226 varnostnih kamer, ki naj bi stale okoli 50 milijonov evrov. Francoski časnik Le Figaro poroča, da se bo število nadzornih kamer na javnih mestih s tem skoraj početverilo. Pariški mestni svetniki iz vrst Zelenih temu močno nasprotujejo, saj menijo, da bo močno povečano število varnostnih kamer dalo Parižanom občutek, da živijo v policijski državi.
V Parizu, ki velja za bolj ali manj varno mesto, je stopnja kriminalitete po navedbah policije letos upadla za 4,5 odstotka. Kljub vsemu policija beleži porast nasilja v večetničnih soseskah na severovzhodu mesta, kjer so med drugim junija grobo pretepli judovskega najstnika.
KOMENTARJI (9)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.