Raziskovalci japonske univerze Jamagata so odkrili starodavne podobe, znane kot geoglifi. Gre za serijo geometrijskih oblik, kilometre črt in velikih risb živalskih figur (nekatere so velike kot nogometno igrišče), zgrajenih na puščavskih tleh. Razberemo jih lahko le iz večje višine oziroma iz zraka. Nova odkritja so na perujski obalni ravnici in spominjajo na živa bitja ter druge predmete, poroča CNN.
Podobe so najverjetneje nastale tako, da so odstranili temno plast kamnin, ki pokrivajo zemljo, zato je na tem mestu ostal bel pesek. Leta 1994 je bilo to območje razglašeno za Unescovo območje, takrat so sicer odkrili le 30 geoglifov.
Ekipo, ki je odkrila nove geoglife, je vodil profesor Masato Sakai. To jim je uspelo z delom na terenu, sateliti in s pomočjo umetne inteligence. Ekipa je prve geoglife leta 2018 s pomočjo umetne inteligence odkrila tudi na Japonskem.
KOMENTARJI (31)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.