Kljub prepovedi zborovanja v spomin na velike študentske demonstracije v Iranu leta 1999 se je v Teheranu na demonstracijah zbralo več tisoč ljudi. Prišlo je do spopadov med islamisti in demonstranti, ki so pred univerzo v centru mesta vzklikali gesla proti islamskemu vodstvu in zahtevali referendum o političnih spremembah. Posredovala je tudi policija, ki je uporabila solzivec in vodne topove, prijela pa je tudi več protestnikov.

Iranske oblasti so demonstracije v spomin na demonstracije izpred štirih let prepovedale že pred tedni. Hkrati so pozvale vse predstavnike medijev, naj se nedovoljenih zborovanj ne udeležujejo.
Iransko sodstvo je potrdilo, da je bilo v junijskih neredih v Iranu aretiranih okoli 4000 študentov in drugih iranskih državljanov. Vsaj polovica jih je še vedno v zaporu in čakajo na sojenje.
El Baradej prepričuje Teheran

"Nismo razpravljali o časovnem načrtu podpisa dodatnega protokola, a sporazumeli smo se, da bomo v Iran poslali skupino strokovnjakov, ki bo z Iranci razpravljala o vprašanjih, za katere Iran zahteva pojasnitev," je povedal Baradej. Obenem je izrazil upanje, "da bo Iran, potem ko bodo ta vprašanja pojasnjena, v položaju, da podpiše dodatni protokol". "Z iranskimi predstavniki smo imeli odkrite, iskrene in konstruktivne pogovore, katerih cilj je bila poglobitev sodelovanja med obema stranema," je še pojasnil Baradej. Podpis dodatnega bi inšpektorjem IAEA omogočal nenapovedane preglede iranskih jedrskih objektov.
Vodjo iranske organizacije za jedrsko energijo Golamreza Ahazadeh pa je povedal, da mora iranska organizacija za jedrsko energijo za vlado pripraviti poročilo glede dodatnega protokola. Za oblikovanje tega poročila bomo potrebovali pomoč strokovnjakov IAEA, "potem pa bo vlada sprejela potrebne odločitve. Prepričan sem, da bo sodelovanje z IAEA prineslo zelo dobre rezultate," je dejal.
Iran pričakuje dodatna zagotovila
Nek predstavnik iranskega zunanjega ministrstva je v ponedeljek izjavil, da bo Iran dodatni protokol podpisal le, če bo dobil določena zagotovila. Tako je podpis dodatnega protokola pogojeval z umikom trgovinskih sankcij proti Iranu. Obenem bi morale ZDA prenehati Iranu pripisovati, da namerava jedrske objekte graditi z namenom izgradnje jedrskega orožja.
Obogateni uran in plutonij sta sestavni del jedrskega orožja, ne uporablja pa se ju pri proizvajanju elektrike, kar naj bi bil cilj iranskega civilnega jedrskega programa.
El Baradej je junija v poročilu svetu guvernerjem IAEA zatrdil, da Iran ni izpolnil več obveznosti, ki jih predvideva NPT. Po tem poročilu so po poročanju AFP EU, članice skupine G-8, pa tudi posebej Francija, Rusija, Japonska, Velika Britanija in Avstralija od Irana zahtevale, naj takoj in brezpogojno podpiše dodatni protokol k NPT.