Ameriško vrhovno sodišče je dovolilo usmrtitev Terese Lewis, ki je bila leta 2002 s plačanima morilcema dogovorjena, da ubijeta njenega moža in pastorka. Med drugim jima je tudi pustila odprta vrata, da sta lahko vstopila v hišo in opravila svoje dejanje. Dve izmed treh sodnic, članic sodišča, sta glasovali za prepoved usmrtitve.
Guverner ameriške zvezne države Virginija Robert McDonnell je dejal, da ne bo ustavil usmrtitve, kljub ugotovitvi, da ima obsojena težave z učenjem. "Lewisova ne zanika, da je storila to hinavsko dejanje," je povedal McDonnell. Njeni odvetniki so namreč 25. avgusta letos vložili prošnjo za pomilostitev.
Mož Lewiseve Julian Lewis in njen pastorek Charles Lewis, ki sta bila stara 51 in 25 let, sta bila ubita s streli iz šibrovke. Na njunem domu v Danevillu sta ju ubila Matthew Shallenberger in Rodney Fuller. Prvi je bil takrat Teresin ljubimec in je obsojen na dosmrtno kazen. Z umorom svojih bližnjih se je Lewisova želela dokopati do poslopja svojega moža, hkrati pa bi dobila tudi zavarovalno odškodnino za pastorkom. Nekaj ur, preden je bila razglašena odločitev vrhovnega sodišča, je Lewisova za ameriško televizijo CNN dejala, da je nervozna, da se malo boji in da je mirna, ker je z njo Jezus.
Odziv iranskega predsednika
Na napovedano usmrtitev Lewisove pa se je odzval tudi iranski predsednik Mahmud Ahmadinedžad. Dejal je, da je Zahod sprožil široko medijsko kampanjo proti usmrtitvi Iranke, ki je bila obsojena na smrt s kamenjanjem, v primeru Lewisove pa usmrtitev ni naletela na kritiko.
KOMENTARJI (63)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.