Tujina

V Vukovarju razglasili izredne razmere

Sombor/Vukovar, 23. 08. 2002 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Na Hrvaškem so zaradi naraščanja Donave pri Vukovarju razglasili izredne razmere, voda je namreč poplavila območja zunaj nasipa.

Donava je blizu Vukovarja dosegla kritično višino
Donava je blizu Vukovarja dosegla kritično višino FOTO: Reuters

Gladina reke Donave je blizu Vukovarja dosegla 6,4 metra, čez noč je narasla za 10 centimetrov. Zaradi narasle Donave je že poplavljen del Vukovarja, ki leži zunaj postavljenih nasipov. Nasipi naj bi mesto obvarovali pred vodo višine do osem metrov.

Reka Drava pa v okolici Osijeka še vedno narašča, in sicer za okoli centimeter na uro. V četrtek zvečer je Drava na tem območ ju merila že 4,34 metra.

Pera Stanimirović z vodnogospodarskega podjetja Zapadna Bačka je za 24 ur radijske novice povedal, da konec tedna v Vojvodini pričakujejo umiritev razmer in postopen padec vodostaja. Samo danes naj bi gladina Donave upadla za meter.

V Nemčiji se razmere počasi umirjajo

Na severu Nemčije so razmere po navedbah oblasti optimistične, nevarnosti pa zaradi velike količine vode, ki pritiska na nasipe, še niso preklicali. Voda je na več mestih začela prebijati tudi nasipe v Stendalu v deželi Saška - Anhalt, še vedno pa je kritično tudi v Bitterfeldu.

  • Vrtna garnitura Fiesta
  • Bencinska kosilnica PowerED
  • Žar na oglje Sunset
  • Letna kuhinja Too much
  • Sensum Lounge set
  • Paviljon Lucca 4x3m
  • Senčnik Toscana
  • Vrtni ležalnik Diana
  • Akumulatorska kosilnica Scheppach
  • Robotska kosilnica Worx
  • Nadstrešek Andy
  • Makita set orodij