Ameriški predsednik Bill Clinton je včeraj poudaril, da so zavezniške države popolnoma enotne in odločene, da uporabijo silo. Taka zagotovila je dobil od voditeljev Velike Britanije, Nemčije in Francije ter ostalih zavezniških držav. Dejal je še, da je zadnji mirovni načrt posledica skupnega dela zavezniških držav in Rusije. Kosovski Albanci so vanj privolili, edina ovira miru pa je Slobodan Miloševič.
Glede morebitnega napada zveze NATO iz Pentagona prihajajo sporočila, da bo zaradi poslabšanja položaja na terenu kot posledice ofenzive jugoslovanskih sil potrebno najprej napasti vojaške enote na Kosovu ter uničiti tanke in drugo težko orožje. Obstaja strah, da bodo omejeni letalski napadi le še bolj razbesnili Srbe, ki bi se znesli nad civilnim prebivalstvom. Upokojeni general ameriških zračnih sil Thomas McInerney je ocenil, da bodo letalski napadi morali trajati najmanj dva do tri tedne, v cilje pa bi bilo treba vključiti tudi vojaške objekte v notranjosti Srbije ter presekati vse komunikacijske poti.
Sicer pa v ZDA ni enotnega mnenja o upravičenosti uporabe sile proti ZRJ, kritike pa malce presenetljivo prihajajo s strani republikancev, ki se doslej niso nikoli preveč otepali ameriških intervencij po svetu. Vodja senatne večine Trent Lott vodi pobudo za oblikovanje resolucije, ki bi nasprotovala ukrepom na Kosovu. O njej naj bi glasovali že danes. Državna sekretarka Madeleine Albright jo je zavrnila kot popolnoma nesprejemljivo.