Tujina

Van Exel premalo za presenečenje

New York, 06. 04. 1999 11.06 |

Ponedeljkove tekme v ameriški profesionalni košarkarski ligi (NBA) so minile brez posebnih presenečenj, saj so favoriti uspešno opravili svojo nalogo. Vodilno moštvo atlantske skupine Orlando je premagal Boston, vodilno moštvo centralne skupine Indiana je bila boljša od Detroita, drugouvrščeno moštvo te skupine Atlanta je z zmago zapustila Charlotte, tretje in petouvrščeni ekipi zahoda, San Antonio in Los Angeles Lakers, pa sta se veselili po srečanjih proti Golden Stateu oziroma Denverju.

Najtežje delo so imeli košarkarji Indiane, ki so šele v zadnjih sekundah strli odpor moštva Detroit Pistons. Največ zaslug za to ima Antonio Davis, ki je minuto in 37 sekund pred koncem pri rezultatu 84:84 zadel met za tri točke, že v nasprotnem napadu pa blokiral met Granta Hilla. Slednji je imel v zadnjem napadu še eno možnost, da svojemu moštvu zagotovi zmago, a v zadnjem napadu njegov ''projektil'' ni zadel cilja.

Orlando še naprej ostaja najboljše moštvo na vzhodu. Trener Čarovnije ima na razpolago veliko število kakovostnih igralcev, tako ga ne motijo niti poškodbe nekaterih glavnih igracev. Že tretjo tekmo zapored je manjkal poškodovani Nick Anderson, ki ga je uspešno zamenjal Darrel Armstrong. Dosegel je 28 točk (19 v drugi četrtini), kar je največ v njegovi karieri. Kot običajno je odlično igral Penny Hardaway, ki je v svojo statistiko vpisal 24 točk. Pri gostih je bil z 29 točkami najučinkovitejši Ron Mercer.