Tujina

Vdor Izraelcev v Gazo

Gaza, 17. 02. 2003 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Izraelski vojaki so minulo noč s 40 oklepniki in ob spremstvu dveh helikopterjev vdrli v mesto Gaza. Med operacijo sta bila ubita dva Palestinca, več pa je bilo ranjenih. Južno od Gaze pa je izraelska vojska ubila voditelja brigad Ezedina al Kasama.

Palestinci so konec tedna uničili izraelski tank in pri tem ubili štiri izraelske vojake
Palestinci so konec tedna uničili izraelski tank in pri tem ubili štiri izraelske vojake FOTO: Reuters

Izraelska vojska je v nekaterih delih Gaze uvedla policijsko uro. Ob tem so aretirali več Palestincev. Izraelska vojska je v Gazo vdrla dan po palestinskem napadu na območju Gaze, v katerem so umrli štirje izraelski vojaki, ko je njihov tank zapeljal na mino. Odgovornost za napad je prevzel Hamas.

Ubili visokega pripadnika Hamasa

Južno od Gaze pa so ubili voditelja brigad Ezedina al Kasama, Riada Abu Seda. Riad Abu Sed je lani na vodilnem položaju teh skrajnih palestinskih brigad nadomestil Salada Šehada, ki je bil ubit julija 2002 v raketnem napadu izraelske vojske na stanovanjsko četrt v Gazi. Predstavnik izraelske vojske je danes še sporočil, da Abu Seda niso želeli ubiti, temveč ga aretirati in postaviti pred sodišče. Vodja oboroženega krila Hamasa je za strelnimi ranami umrl v bolnišnici.

  • 9
  • 8
  • 7
  • 6
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1