
Do hudih spopadov med policisti in protestniki je prišlo, ko so skušali slednji vdreti v predsedniško palačo, pri čemer so jih skušali policisti razgnati z vodnimi topovi.
Po navedbah policije se je sicer na protestih zbralo kakih 110.000 ljudi. Gre za najhujše izgrede po predsedniških volitvah na Tajvanu 20. marca, na katerih je Chen tesno zmagal pred tekmecem Lien Chanom.
Opozicija je volitve ocenila za nepoštene
Opozicija je opozorila tudi na več spornih dejstev glede poskusa atentata na predsednika. Le dan pred volitvami so namreč neznanci streljali na predsednika Chena in podpredsednico Annette Lu, pri čemer sta bila oba lažje ranjena. Lien je prepričan, da bi lahko streljanje organiziral Chen sam, da bi zmagal na volitvah.

Sporno štetje glasov
Opozicija je takoj po volitvah zahtevala ponovno štetje glasov, v kar je predsednik privolil, vendar pa je tajvansko višje sodišče zahteve opozicije zavrnilo. Nato je Chen po množičnih protestih še enkrat izrazil pripravljenost, da z opozicijo najde rešitev glede vnovičnega štetja glasov. Chen je privolil tudi v neodvisno preiskavo napada nanj. Končno je tajvanska opozicija 5. aprila na vrhovnem sodišču zahtevala razveljavitev volitev in razpis novih. Dan potem pa je tajvanska vlada zavrnila zahteve opozicije za oblikovanje neodvisnega odbora, ki bi preiskal streljanje na Chena. Tajvanski premier Yu Shyi-kun je zavrnil Lienove zahteve z besedami, da je Tajvan država prava in demokracije, oblikovanje odbora, ki ga zahteva opozicija, pa naj bi bilo protiustavno.