Svet

Večji del mreže za dolgotrajno oskrbo na domu bo vzpostavljen med poletjem

Ljubljana, 14. 07. 2025 19.30 1 min branja 0

Starejši

Z julijem smo začeli plačevati nov obvezni prispevek za dolgotrajno oskrbo. Minister Maljevac pravi, da bo večji del mreže za dolgotrajno oskrbo na domu vzpostavljen med poletjem. Že letos bomo v državno blagajno vplačali 250 milijonov evrov, prihodnje leto še 650. A kaj bomo za svoj denar sploh dobili? Trenutno imamo več kot 1600 oskrbovalcev družinskega člana, centri za socialno delo pa opravljajo razgovore z vlagatelji vlog za dolgotrajno oskrbo na domu. V dobrem mesecu so jih prejeli že okoli 1000. Ta naj bi se začela izvajati septembra, decembra pa sledi še pravica do oskrbe v domu starejših in do denarnega prejemka. Občine pa medtem vzpostavljajo mrežo izvajalcev oskrbe na domu, ki bodo pokrivali tudi več deset občin hkrati. Za zdaj je po vsej državi teh izvajalcev 57.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI0

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763