Svet

Velik odpor občine Velenje in sindikatov zoper nacionalni strategiji o proizvodnji premoga

Velenje, 17. 01. 2022 15.45 1 min branja 0

Dejstva: Teš in Premogovnik Velenje

Premog za proizvodnjo elektrike le še do leta 2033. Takšna je nacionalna strategija, ki je v Velenju, mestu premogovnika, naletela na velik odpor tako občine kot sindikatov, saj trdijo, da njihovi predlogi, predvsem kar se zagotovitve nadomestnih delovnih mest tiče, sploh niso bili upoštevani. Kaj nam koristi, če nam zagotovijo tisoč delovnih mest, ko pa je v zraku pet tisoč zaposlitev, se sprašujejo. A če želimo hoditi ob boku evropskim državam, ki izstopajo iz uporabe premoga, druge poti ni, pravijo na infrastrukturnem ministrstvu in dodajajo, da je edini način preusmeritev k obnovljivim virom energije.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI0

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763