
Verniki prižigajo sveče, molijo in premišljujejo o papežu Janezu Pavlu II., čigar zdravstveno stanje je še vedno kritično. Tudi muslimani, protestanti, judje in celo ateisti poveličujejo moža, čigar prizadevanja za mir in enotnost skoraj niso poznala verskega razlikovanja.
V Parizu, predvsem v cerkvi Notre Dame, so verniki in turisti prižigali sveče pod sliko papeža iz leta 1997, ko je bil papež še čil in njegove bolezni še niso terjale svojega davka.

Verniki v sredozemski kneževini Monako pa molijo tako za papeža kot svojega kneza Rainierja, ki je prav tako kot papež hudo bolan. Iz knežje palače so sporočili, da bo uradni odziv na smrt tako papeža kot kneza enak - rdeče-belo nacionalno zastavo, ki se vije nad knežjo palačo, bodo spustili na pol droga, po vsej kneževini pa bodo zadoneli cerkveni zvonovi. Knežja palača sicer danes ni sporočila uradnih novic o Rainierjevem zdravstvenem stanju, se je pa iz virov blizu knezu izvedelo, da je še naprej v kritičnem stanju. Knežja palača sicer za konec tedna ne načrtuje objave novega zdravstvenega poročila o Rainierju.
Preko noči pa je ostala odprta 750-letna gotska katedrala v Kölnu, kjer so verniki molili rožni venec. Kölnski nadškof, kardinal Joachim Meisner je vodil kongregacijo pri polnočni molitvi. Verniki so za papeža molili tudi v drugih nemških mestih.
V ruskih katoliških katedralah bodo danes zvečer in v nedeljo potekale molitve za papeževo zdravje. "Molimo za papeževo zdravje, toda zavedamo se, da je vse v božjih rokah. Upamo vsaj za zmanjšanje njegovega trpljenja," je dejal vodja moskovske katoliške cerkve Tadeus Kondrusiewic.
Več milijonov katoliških vernikov v Aziji je danes molilo za papeža, medtem ko so se azijski politični voditelji poklonili papeževi moralni moči in njegovi vlogi pri padcu komunizma. Filipinska predsednica Gloria Arroyo je dejala, da papež kljub bolezni ostaja vir moči. Ob tem je pozvala svoje rojake, naj se ji pridružijo v molitvi.

Avstralski premier John Howard pa je papeža označil za velikega verskega voditelja in tudi kot borca za svobodo, ki je pripomogel k padcu komunizma v papeževi rodni Poljski in nekdanji Sovjetski zvezi. Katoličani so se k molitvi zbrali v katedrali sv. Marije v Sydneyu, medtem ko se nadškof George Pell pripravlja na odhod v Rim, kjer bo sodeloval v konklavu.
Za papeža so v Indiji molile sestre reda Misijonark usmiljenja, ki ga je ustanovila mati Tereza. Sestram se je v Kalkuti molitvi pridružilo več sto vernikov. Katoličani v večinsko hindujski Indiji predstavljajo zgolj dva odstotka prebivalstva, vendar pa je večina tamkajšnjega tiska današnje naslovnice namenila prav informacijam o papeževem zdravju. Za papeža so molili tudi na Tajskem in v Maleziji.
Tudi katoličani v Betlehemu in Jeruzalemu se pripravljajo na žalovanje ob smrti svetega očeta. Iz Betlehema, kjer je v cerkvi Jezusovega rojstva molilo več vernikov, so sporočili, da bodo od smrti razglasili obdobje žalovanja. Tiskovni predstavnik palestinskega predsednika Nabil Abu Rudejna je dejal, da papeža palestinski narod, ki ni nikoli pozabil njegovega obiska marca 2000, zelo spoštuje. "Bil je prvi predstavnik, ki je imel pogum obiskati palestinska begunska taborišča. Delil je trpljenje palestinskega naroda," je dejal Abu Rudejna.
Podpredsednik izraelske vlade Šimon Peres pa je poudaril, da je bil "papež veliki duhovni vodja, ki je znal dati pravo veljavo skupnemu dobremu vsega človeštva". "Potegoval se je za mir in ljubezen med bližnjimi," je dejal Peres.