Ko se je približeval hiši, v kateri je nasilnež zadrževal žrtev, ga je ustavil moški na motorju in mu dejal, da ima zgodbo zanj. Snemalec je stopil iz vozila do moškega in mu dejal, da se mu mudi na prizorišče streljanja, moški pa mu je priznal, da je streljal na žensko. "Naredil sem nekaj res hudega," je s hlipajočim glasom snemalcu dejal moški. "Upam, da bo dobro. Mislim, da je mrtva," je dejal moški s krvavimi rokami.

Medtem je snemalec prek mobilnega telefona sporočal policiji podrobnosti, ves čas pa snemal. "Predajam se v roke Boga," je dejal strelec, nato pa si nenadoma premislil in stekel v snemalčevo vozilo ter se odpeljal. Snemalec se mu je poskušal približati, a je moški vanj uperil pištolo, nato pa odpeljal.
Le nekaj trenutkov pozneje se je strelec zaletel v znak ob bencinski črpalki, nato pa v stavbo črpalke in eno od cistern za gorivo. Gorivo je začelo iztekati, moški pa se je pognal iz vozila. Takrat je moškega že obkolila skupina oboroženih policistov, ki so nasilneža uspeli ujeti in odpeljati.
Moški je osumljen poskusa uboja, oboroženega ropa in nezakonite posesti orožja.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.