Svet

Vlada pristala na ločena pogajanja z zdravniki, na izstop iz enotnega plačnega sistema ne bo

Ljubljana, 29. 09. 2022 18.21 1 min branja 0

FIDES

Oktobrska plača vseh javnih uslužbencev, ki niso bili vključeni v novembrski dogovor o dvigu plač, bo za 4,5 odstotka višja, v to so torej vključeni tudi zdravniki, je v četrtek potrdila ministrica za javno upravo. Istim se bo aprila prihodnje leto plača dvignila še za en plačni razred. Je pa minister v četrtek Fidesu očital, da je njihova napoved stavke prenagljena, a očitno je pripomogla, da se bodo tudi v prihodnje pogajali ločeno od drugih sindikatov. Stavka, kot pravi minister, kliče po hitrih rešitvah. Če so zdravnikom ugodili vsaj tu, pa so s sredinih pogajanj razočarani odšli sindikati ostalih zdravstvenih delavcev.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI0

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763