Razhajanja so svoj vrhunec dosegla med sedanjo parlamentarno razpravo o predlogu zakona o delu.
Zakon je samo formalni povod za nadaljnje stopnjevanje razkola v vladni koaliciji. Kamen spotike je postal že pred mesecem dni, ko je vodilni sindikati v Srbiji in priredil splošno stavko.
Đinđićeva vlada zatrjuje, da gre za ključni reformski predpis, sindikalna vodstva pa menijo, da je zakon narejen po meri (tujih) delodajalcev.
Koštuničeva stranka vztraja pri črtanju enega člena, ki naj bi delodajalcem omogočal svojevoljno odpuščanje delavcev. Vse tri opozicijske stranke v parlamentu (SPS nekdanjega predsednika Miloševića, Šešljeva SRS in SSJ pokojnega Željka Ražnatovića Arkana), so vnaprej napovedale, da bodo glasovale proti sprejetju zakona.
Razprava o podrobnostih predlaganega zakona o delu bi se morala nadaljevati danes dopoldne. Poslanci so se zbrali v skupščinski dvorani opoldne, vendar ne v zadostnem številu, tako da zaenkrat ni znano, kdaj bo skupščina nadaljevala delo.
Đinđićeva Demokratska stranka zahteva razrešitev predsednika srbskega parlamenta Dragana Maršičanina (DSS) in celo grozi z izključitvijo Koštuničeve stranke iz DOS.