Tujina

Vodja PKK Abdulah Oecalan obsojen na smrt

Ankara, 29. 06. 1999 18.36 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Turško sodišče je kurdskega voditelja Abdulaha Oecalana danes na otoku Imrali obsodilo na smrt zaradi izdaje in poskusa delitve Turčije. Sodnik je v procesu proti voditelju Kurdske delavske stranke (PKK) zavrnil olajševalne okoliščine, ki bi omogočile znižanje smrtne kazni na dosmrtno ječo.

Oecalan je bil spoznan za odgovornega za napade PKK, v katerih je umrlo 37.000 ljudi in katerih namen je bil razdeliti turško državo. Obsojeni je v sklepnem zagovoru dejal, da ne soglaša z obtožbo, da je izdajalec domovine. Priznal pa je odgovornost za aktivnosti svoje stranke in turški državi ponudil, da konča upor PKK in prispeva k mirni rešitvi kurdskega spora, če ga sodišče ne obsodi na smrt.

O vsaki smrtni kazni pa se v Turčiji avtomatično še enkrat odloča na višji ravni. Če prizivno sodišče potrdi sodbo, o njej odloča še parlament, nato pa še predsednik republike. Ta postopek lahko traja več mesecev.

  • Komplet za igrivo učenje
  • Šolski koledar
  • Šolski nahrbtnik
  • Beležka s puhastim videzom / Svinčnik s čopki
  • Šolska peresnica
  • Šolska torba
  • Namizna svetilka
  • Pisala z gelom
  • Vodene barvice
  • Zvezek A4
  • Otroška budilka
  • Izbor čopičev
  • Peresnica
  • Otroški nahrbtnik
  • Šestilo / komplet za geometrijo