Vojislav Koštunica je v pogovoru za Blic izpostavil, da vse napeljuje na sklep, da so general Aco Tomič, vojaška varnostna služba in Vojska Jugoslavije ravnali po predpisih, v katerih pa morda ni vse tako, kot bi moralo biti. Dejal je, da je spoštovanje celo slabih zakonov boljše kot pa njihovo nespoštovanje, saj bi sicer nastopila anarhija. Jugoslovanski predsednik je še povedal, da bo o primeru Perišič tekla beseda na ponedeljkovi seji vrhovnega obrambnega sveta. Srbski premier Zoran Đinđić pa je ponovil, da ne bo sodeloval s Koštunico glede vprašanj, ki zadevajo področje nacionalne varnosti, dokler Tomič ne bo razrešen. "Način, na katerega je ravnala vojaška varnostna služba, pomeni žalitev za srbsko vlado in tega ne bomo trpeli. Nikakor ne moremo privoliti v to, da obveščevalna služba odloča o tem, katere informacije bo dajala predsedniku vlade", je povedal Đinđić in izpostavil, da ne gre za osebni spor, marveč želi le braniti dostojanstvo vlade.
Srbski premier je po nedeljskem nočnem sestanku državnega vrha v palači federacije, na katerem naj bi bili udeležencem prikazani video in zvočni zapisi kot dokaz, da je popredsednik vlade vohunil za ZDA, zahteval od Momčila Perišića, naj odstopi, od Koštunice pa, da razreši generala Tomiča, ker ni obvestil tudi njega oziroma srbsko vlado. Jugoslovanski predsednik je Đinđiću prek državne tiskovne agencije Tanjug odgovoril, da noben državni funkcionar ne more na nekem področju odpovedati sodelovanja z drugimi državnimi funkcionarji.
Beograjski dnevnik Večernje novosti pa v petkovi izdaji odkriva, kateri dokazi o vohunski aferi so bili v nedeljo prikazani jugoslovanskemu in srbskemu državnemu vrhu. Poleg video posnetka, na katerem naj bi se videlo, kako Perišić izroča ameriškemu diplomatu vojaške dokumente in prejema od njega velik sveženj dolarjev, naj bi bili udeležencem sestanka predvajani tudi zvočni zapisi "z nič kaj pohvalnimi" Perišićevimi opisi značaja posameznih jugoslovanskih in srbskih funkcionarjev. Teh zapisov naj bi bilo za sto ur poslušanja, na Đinđićevo vprašanje, ali je na teh posnetkih tudi njegov opis pa naj bi mu Koštunica odgovoril, da ga v prvih treh urah ni.
Kosovski Srbi ne podpirajo vlade
Predstavniki koalicije kosovskih Srbov Vrnitev so po četrtkovih pogovorih z jugoslovanskim predsednikom Vojislavom Koštunico in namestnikom predsednika srbske vlade Nebojšo Čovićem napovedali, da ne bodo vstopili v kosovsko vlado premiera Bajrama Rexhepija. Kot piše prištinski dnevnik v albanskem jeziku Zeri, so kosovski Srbi po pogovorih z najvišjimi jugoslovanskimi in srbskimi predstavniki ocenili, da niso "ustvarjeni pogoji" za njihovo sodelovanje v kosovski vladi.
Na sestanku v Beogradu ni sodelovala predsednica poslanskega kluba Vrnitve Rada Trajković, za katero mnogi trdijo, da skupaj z nekaterimi srbskimi poslanci v kosovskem parlamentu podpira vstop Srbov v kosovsko vlado. Sicer je koaliciji Vrnitev po volitvah na Kosovu 17. novembra lani pripadlo eno ministrsko mesto, vendar zahtevajo še eno. V kosovskem parlamentu ima največ poslancev Demokratska liga Kosova (LDK) Ibrahima Rugove, ki je na volitvah dobila 47 od 120 mandatov. Demokratska stranka (PDK) Hashima Thaqija ima 26 poslancev, Vrnitev 22, Zveza za prihodnost Kosova (AAK) pa osem poslancev.