Tujina

Vojna letalskim družbam

Strasbourg, 06. 09. 2005 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Evropski parlament se je zavzel za oblikovanje evropskega črnega seznama nevarnih letalskih prevoznikov.

Poslanci so napovedali tesno sodelovanje z Evropsko komisijo pri oblikovanju črnega seznama
Poslanci so napovedali tesno sodelovanje z Evropsko komisijo pri oblikovanju črnega seznama FOTO: Reuters

Evropski parlament, ki je v ponedeljek v Strasbourgu začel prvo plenarno zasedanje po počitnicah, se je zavzel za oblikovanje evropskega črnega seznama nevarnih letalskih prevoznikov, obenem pa so poslanci menili, da letalskim družbam, ki ne izpolnjujejo mednarodnih varnostnih standardov, ne bi smeli popuščati.

Potem ko se je v zadnjem mesecu zgodilo več hudih letalskih nesreč, so evropski poslanci pozvali k ostrejšim predpisom, ki urejajo delovanje letalskih prevoznikov, zlasti nizkocenovnih in čarterskih, katerih število je v Evropski uniji v zadnjem času močno naraslo.

"Vsi vemo, v kakšnih pogojih letijo charterske družbe. Ljudje zaupajo v Lufthanso, Alitalio, v državne letalske družbe. Evropska komisija si prizadeva za večjo konkurenco, a s tem spodbuja nastanek sleparskih družb," je v razpravi dejal grški poslanec Georgios Karacaferis.

Več poslancev je bilo kritičnih do tega, da imajo države članice EU različne kriterije pri oblikovanju črnih seznamov letalskih družb, kar pomeni, da lahko prevoznik, ki je prepovedan v eni od članic, nemoteno pristaja v drugi članici. Evropski komisar za transport Jacques Barrot pa je povedal, da si komisija želi, da bi črni seznam v veljavo stopil že v začetku prihodnjega leta.

SORODNI ČLANKI
  • Komplet za igrivo učenje
  • Šolski koledar
  • Šolski nahrbtnik
  • Beležka s puhastim videzom / Svinčnik s čopki
  • Šolska peresnica
  • Šolska torba
  • Namizna svetilka
  • Pisala z gelom
  • Vodene barvice
  • Zvezek A4
  • Otroška budilka
  • Izbor čopičev
  • Peresnica
  • Otroški nahrbtnik
  • Šestilo / komplet za geometrijo