Po navedbah ameriških vojaških virov je elitni 18. desantni korpus, ki ima oporišče v kraju Fort Bragg v Severni Karolini, v stanju pripravljenosti. Vsi dopusti častnikov in vojakov so prekinjeni, letalonosilka USS Carl Winson, ki naj bi se približala Perzijskemu zalivu, pa je na svoji spletni strani prenehala objavljati podatke o tem, kje se nahaja.
V ameriških oporiščih po vsem svetu je tako še naprej opaziti živahne priprave, na nove položaje se premika praktično vse ameriško ladjevje. Bush je zjutraj, pred začetkom prvega normalnega delovnega dne v obeh prizadetih mestih, osebno pozdravil zaposlene v zgradbi poleg Bele hiše, o novostih glede povračilnih napadov, poimenovanih Plemeniti orel, pa ni govoril. Bolj zgovoren je bil podpredsednik Cheney, ki je izjavil, da bi četrto ugrabljeno letalo, ki naj bi bilo usmerjeno proti Beli hiši, sestrelili ameriški lovci, če ne bi prisebni piloti sami strmoglavili letalo v nenaseljeni okolici Pittsburga. S tem je Cheney sprožil nova ugibanja o resnični usodi boinga 757.
Ameriški predsednik George Bush je danes v Pentagonu še poudaril, da želi savdskega milijonarja Osamo bin Ladna, "živega ali mrtvega". "Vse, kar si želim jaz in si želi Amerika, je, da bi ga privedli pred roko pravice," je poudaril Bush. V pričakovanju ameriškega odgovora na teroristične napada je pomoč ZDA obljubila tudi Španija. Španski obrambni minister Frederico Trillo je danes v Madridu zagotovil, da bo španska vlada dala ZDA na razpolago skupna vojaška oporišča v državi. Minister je ob tem sicer dodal, da takšne prošnje Španija še ni prejela.
Italijanski premier Silvio Berlusconi je po pogovorih z britanskim kolegom Tonyjem Blairom v Londonu sporočil, da je predlagal sklic izrednega vrha predsednikov držav in vlad skupine industrijsko najbolj razvitih držav in Rusije G-8, na katerem bi razpravljali o terorističnih napadih na ZDA. Vrh naj bi potekal v kratkem v ZDA. Berlusconi, katerega država trenutno predseduje G-8, je tak predlog že posredoval ameriškemu predsedniku Bushu, ta pa je obljubil, da bo o predlogu razmislil.
Preiskave o terorističnih napadih se nadaljujejo
Preiskovalci so v newyorško pisarno ameriškega zveznega preiskovalnega urada (FBI) danes pripeljali še štiri osebe, osumljene vpletenosti v teroristične napade v ZDA. Po uradnih podatkih sta tako trenutno v priporu osumljenca Ajub Ali Kan in Mohamed Džavid Azmat, ki sta bila v enem od letal, ki so jih prizemljili takoj po torkovih napadih. Ko so jih v sredo prijeli na vlaku iz New Yorka proti Fort Worthu, sta imela pri sebi tapetniške nože, podobne tistim, ki so jih imeli ugrabitelji letal. Od petka na vprašanja preiskovalcev odgovarja tudi neimenovan moški, ki so ga prijeli na newyorškem letališču. Posebno pozorno pa poteka priskava proti Zakarijasu Musaviju, ki so ga prijeli že 17. avgusta, ko je v pilotski šoli hotel plačati nekaj ur na simulatorju letenja, vendar ni imel veljavnega ameriškega vizuma. V ZDA pa so danes prijeli še najmanj 25 ljudi, ki jih bodo še zaslišali.
Reševalci še vztrajajo
V New Yorku naj bi reševalci med 190-imi trupli našli potnika z zvezanimi rokami in nogami, število pogrešanih ostaja enako, 5000.
Medtem je prvič po usodnem torku delo skoraj povsod na Manhattnu delo normalno steklo. Po včerajšnjem umoru ameriškega muslimana, Sikha, lastnika bencinske črpalke v Arizoni, je Bela hiša odprla več telefonskih linij, kamor lahko prizadeti sporočijo svoje pritožbe zaradi psihičnega nasilja proti arabskim Muslimanom.