Profesor Mike Pillig trdi, da bodo klimatske spremembe v prihodnosti povzročile še hujše vremenske razmere, v katerih bo umrlo na milijone ljudi. Kot primer je navedel lanskoletni vročinski val v Evropi, ki je ubil več tisoč ljudi in poudaril, da bo v prihodnosti vedno več takšnih ali podobnih vremenskih katastrof, ki so posledica onesnaženosti ozračja. "Po nekaterih predvidevanjih lahko v prihodnosti pričakujemo tudi 10 krat več vročinskih valov. To bo posledično povzročilo tudi 10 krat več smrtnih žrtev," je dodal. Prav tako je poudaril, da se je onesnaženje ozračja kot kuga razširila po vsem svetu in da vzroki onesnaženja niso le statični. Narast letalskih prevozov je bistveno vplivalo na onesnaženje ozračja. "Največji problem so klimatske spremembe in najti moramo način, kako jih nadzorovati,"je izjavil Pillig.
Problem niso le tovarne, letala, elektrarne ali avtomobili, ki v zrak spuščajo strupene pline, ampak tudi sežiganje lesa in fosilnih goriv.
Mnoge industrializirane države so že podpisale sporazum, s katerim se zavezujejo, da bodo do leta 2010 zmanjšali emisije toplogrednih plinov. "Kljub temu bodo ljudje še vedno izpostavljeni stopnji onesnaženosti, ki povzroča poslabšanje zdravja ali celo smrt," meni Pillig. Ozonska plast, zaščita pred sončnimi žarki, se zaradi globalnega onesnaževanja in tudi zaradi lokalne proizvodnje vedno bolj tanjša. Pillig priporoča, da se države lotijo vseh vzrokov onesnaževanja hkrati in ne ločeno. Rešitev vidi v izpopolnitvi tehnologije, s katerimi bi lahko zmanjšali strupene emisije. Prav tako pa je treba spremeniti način življenja.