Zahvalne maše, ki jo je vodil nadškof George Carey, se je med drugim udeležilo tudi 47 članov britanske kraljeve družine, britanski premier Tony Blair in številni njegovi predhodniki. Carey je kraljico primerjal z njeno predhodnico Elizabeto I., ki je preživela dolg boj s takrat mnogo močnejšo Španijo. V ospredje je postavil "trdnost" in "občutek dolžnosti" kraljice, ob koncu maše pa so vsi zapeli himno God Save The Queen. Po maši se je v mestni hiši Guildhall udeležila kosila, ki ga je njej v čast priredil londonski župan. Na kosilo je bilo poleg kraljice povabljenih še okoli 700 uglednih gostov, Elizabeta II. pa je imela nenavadno oseben govor, v katerem se je iz vsega srca zahvalila za podporo svoji družini.
Svojemu soprogu, princu Filipu se je kraljica zahvalila za "neprecenljiv prispevek" k njenemu življenju v minulih 50 letih, izrazila pa je tudi občudovanje princu Charlesu in vsemu, kar je naredil za Veliko Britanijo. Povedala je še, da ji je skozi vso 50-letno vladavino z "ljubeznijo" in "pomočjo" stala ob strani vsa kraljeva družina. Odziv prebivalstva na slovesnosti ob njenem zlatem jubileju pa jo je "prevzel" in "močno ganil", je še dejala kraljica.
V središču britanske prestolnice se je zgodila pisana parada, na kateri je nastopilo 2000 umetnikov, udeležil pa se je tudi prestolonaslednik Charles s sinovoma Williamom in Harryjem. Parado naj bi si kasneje ogledala tudi kraljica, nato pa bo z balkona Buckinghamske palače občudovala še letalski miting britanskega kraljevega letalstva.
Britanski tisk je slovesnosti ob kraljičinem zlatem jubileju kljub nedeljskemu požaru v Buckinghamski palači ocenil kot popoln uspeh. Največ navdušenja je požel koncert pop glasbe, ko so v ponedeljek zvečer na vrtu Buckinghamske palače nastopili tudi Paul McCartney, Shirley Bassey, Elton John, Tom Jones, Phil Collins, Ricky Martin, Annie Lennox, S Club 7 in Rod Stewart. Tako imenovano Zabavo v palači je na velikih platnih pred palačo in v mestnih parkih spremljalo več kot milijon ljudi. Kraljica se je sicer pojavila šele dve in pol ure po začetku koncerta, množica pa jo je sprejela z velikim navdušenjem in glasnim aplavzom.
Ob koncu koncerta je kraljica Elizabeta II. skupaj s soprogom princem Filipom, prestolonaslednikom Charlesom in princema Williamom in Harryjem tudi stopila na oder. Charles je imel tudi krajši govor, ki ga je začel z besedami "Vaša visokost ... Mami, v mojih številnih izkušnjah s pop koncerti je bil ta nekaj posebnega. Mislim, da nihče od nas tega ne bo pozabil". Dodal je še, da je Velika Britanija ponosna na svojo kraljico.
Ponedeljkov slovesni večer v Londonu je zaključil veličasten ognjemet, po vsej državi pa so prižgali bakle, ki naj bi spominjale na požar, ki so ga leta 1588 pod vladavino Elizabete I. podtaknili na britanski obali, ko so tam opazili špansko vojsko.