
UNMIL naj bi njihove naloge prevzel s 1. oktobrom.
Posebni predstavnik generalnega sekretarja ZN za Liberijo Jacques Klein je dejal, da so sodelovanje s svojimi enotami med drugim ponudile Pakistan, Bangladeš, Južnoafriška republika, Etiopija, Namibija in Rusija, izrazil pa je upanje, da bodo vsaj z logistično podporo sodelovale tudi ZDA. Sprejem resolucije so pozdravile človekoljubne organizacije, med drugim Amnesty International.
Resolucija VS ZN od sprtih strani v Liberiji zahteva, naj prenehajo z vsemi spopadi, izpolnijo obveze iz mirovnega sporazuma ter sodelujejo z UNMIL in zagotovijo varnost vsemu mednarodnemu osebju. Resolucija misiji UNMIL nalaga skrb za nadzor uresničevanja premirja, podpisanega avgusta v Gani, pomoč pri razorožitvi, demobilizaciji, reintegraciji in vračanju beguncev.
UNMIL bo poleg tega varoval vladne objekte in gospodarsko infrastrukturo, pomagal pri ustanavljanju nove vojske, policije in pravosodnega sistema, upravljanju z naravnimi viri, še posebej z rudniki diamantov, in pripravil vse potrebno za volitve oktobra leta 2005. UNMIL bo prav tako skrbel za varnost mednarodnega humanitarnega osebja in drugih civilistov.
Klein je na zasedanju VS dejal, da je Liberija propadla država, ki jo bo potrebno zgraditi na novo. Položaj v Liberiji je še vedno slab, saj po državi divjajo tolpe roparjev in posiljevalcev, po Kleinovih besedah pa bo verjetno postal še slabši, preden se bodo stvari začele izboljševati. Klein pa je optimist in je obljubil, da bo naloga opravljena, če jim bo mednarodna skupnost zagotovila sredstva in ljudi. Glavna ovira za napredek je odstranjena, saj se je predsednik Charles Taylor avgusta umaknil v izgnanstvo v Nigerijo, čeprav od tam še vedno poskuša vplivati na razmere v Liberiji.