Tujina

VS ZN podpira operacijo v Afganistanu

New York, 09. 10. 2001 00.00 1 min branja 0

Zasedanje Varnostnega sveta Združenih narodov.

Varnostni svet ZN je izrazil podporo ameriško-britanski vojaški operaciji v Afganistanu, hkrati pa opozoril na položaj civilistov.

Zasedanje Varnostnega sveta Združenih narodov.
Zasedanje Varnostnega sveta Združenih narodov.
FOTO: Reuters

Na zasedanju za zaprtimi vrati sta veleposlanika ZDA in Velike Britanije, John Negroponte in Jeremy Greenstock, trinajstim kolegom poročala o poteku operacij. Sicer je VS znova izrazil zaskrbljenost nad položajem civilnega prebivalstva v Afganistanu.

VS ZN naj bi se znova sestal danes, razpravljal pa bo o pomoči afganistanskemu prebivalstvu. Kljub temu da je VS prepričan, da ameriško-britanska operacija ni napad na prebivalstvo ali celo islam, pa je jasno, da je treba civilistom pomagati, predvsem s hrano in zdravili, je dejal Ryan.

Na novinarska vprašanja o morebitni razširitvi vojaške operacije na druge države je Ryan opozoril na pravico ZDA do samoobrambe. Negroponte je pred tem v pismu VS poudaril, da bo morda razširitev operacije potrebna, če bi preiskava o odgovornih za teroristične napade na ZDA pokazala na vpletenost še drugih držav poleg Afganistana, je še poročala nemška tiskovna agencija DPA.

  • slika 1
  • slika 2
  • slika 3
  • slika 4
  • slika 5
  • slika 6
  • slika 7
  • slika 8
  • slika 9
  • slika 10
  • slika 11
  • slika 12
  • slika 13
  • slika 14
  • slika 15
  • slika 16
  • slika 17
  • slika 18
  • slika19
  • Slika 20
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1420