Slovaška vlada se je odločila, da bo ameriškim vojaškim transportnim letalom dala na voljo svoj zračni in kopenski prostor ter s tem podprla morebitni odgovor ZDA na teroristične napade na New York in Washington 11. septembra, je po poročanju francoske agencije AFP napovedal slovaški premier Mikulaš Dzurinda. Odločitev, da ameriška letala lahko preletavajo slovaški zračni prostor in se oskrbujejo na slovaških tleh je vlada na izrednem zasedanju sprejela soglasno, potem ko je Washington za to zaprosil slovaško zunanje ministrstvo.

Bolgarski parlament je medtem sprejel deklaracijo, v kateri navaja, da je Bolgarija v boju proti terorizmu pripravljena "delovati kot zaveznica" in bo zavezniškim silam dovolila prečkati svoje ozemlje, je poročala AFP.
Turški premier Buelent Ecevit pa je poročanju ameriške agencije AP izjavil, da je Turčija pripravljena uriti afganistanske opozicijske sile, ki se borijo proti talibanom. Ecevit je za televizijo CNN-Turk povedal, da Turčija v Afganistan ne namerava poslati svojih sil, da pa bi lahko urila opozicijske sile. "V Afganistanu vlada zastarel režim, ki ga je treba spremeniti", je še poudaril. Ameriški predsednik George Bush je že pred tem telefoniral turškemu kolegu Ahmetu Necdetu Sezerju in ga zaprosil za pomoč v boju proti terorizmu, pri čemer mu je Sezer zagotovil popolno podporo Turčije.

Madžarski svet za nacionalno varnost naj bi danes razpravljal o prošnji ZDA za uporabo madžarskega zračnega prostora in za storitve, ki bi jih ameriška letala potrebovala na madžarskih tleh za operacijo Neomejena pravica. Svet naj bi odločitev prihodnji teden posredoval parlamentu, ki pa mora po madžarski ustavi z njo soglašati.
V Bruslju so na izrednem zasedanju držav Evropske unije ponovili popolno podporo Združenim državam, ki medtem doma in po svetu množično premikajo in pripravljajo svoj vojaški stroj.